Hgs Bakiye Sorgulama

HGS Kart

warning: Creating default object from empty value in /home/hgsbakiye/domains/hgsbakiye.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

'HGS'ye Kayıtlı Araca Ceza Yok

HGS etiketi olan araçların geçişlerinde, cihazlar okumasa da cezai müeyyideye tabi olmayacağı bildirildi.

HGS ile ilgili basın toplantısı düzenleyen PTT Genel Müdürü Osman Tural,HGS'nin 1 Şubat tarihi itibariyle KGS'nin yerini aldığını anımsatarak, köprü ve otoyollarda kurulan 166 giriş, 217 çıkış olmak üzere 383 HGS gişesinin kurulduğunu söyledi.

HGS etiketlerinin PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar ve petrol istasyonları ile Avea bayilerinde satışa sunulduğunu anlatan Tural, 17 Eylül 2012 tarihinden bugüne kadar satılan HGS etiket sayısının 2 milyonu geçtiğini kaydetti.

HGS etiketiyle günlük geçiş sayısının ortalama 250 bin olduğunu ifade eden Tural, köprülerdeki HGS geçiş oranının yüzde 35 olduğunu bildirdi.

Tural, sistem üzerinde HGS etiketi doğru yapıştırılmış araç, HGS etiketi olup aracına yapıştırmayan araç ve etiketini plakası okunmayan aracına yapıştırmayan 3 araç geçişini sistem üzerinden göstererek anlattı.

HGS PTT'de 5 TL bankada bedava!

Köprü ve otoyol geçişlerinde 1 Ocak'tan itibaren başlayacak olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) için bankalar yarışa girdi.

Bankalar, müşterilerine bu kartı ücretsiz verirken, köprü gişelerinde PTT'lerde 5 liraya satılıyor.

1 Ocak'tan itibaren otoyol ve köprülerde geçişi sağlayan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) tarih olacak. 15 Aralık'tan itibaren dolum yapılamayan KGS kartları yerini HGS'ye bırakırken, şu ana kadar 600 bin civarında HGS kart satışı gerçekleştirilirken bu rakamın kısa sürede 4 milyona ulaşması bekleniyor. HGS'leri bankalar müşterilerine bedava verirken, PTT ve köprülerde 5 liraya satılıyor.

İADE ALINABİLİYOR

HGS ile birlikte KGS kartları iptal olurken, OGS kullananların da HGS'ye yönelmesi bekleniyor. KGS cihazlarında kalan bakiyeler, HGS etiketlerine aktarılabiliyor ancak kart depozitosu iade edilmiyor. OGS'den HGS'ye geçecek olanlar ise, bankalardan aldıkları OGS cihazlarını ücretiyle iade edebiliyor.

Köprü ve Otoyollarda HGS Geliyor: PTT HGS Kart

OGS Yerine HGS Geliyor..Otoyol ve köprü geçişlerinde nakit geçişlerden sonra KGS devri kapanıyor.KGS'nin yerini HGS kartları alacak.Karayollarındaki KGS gişeleri HGS'ye dönüşecek. Mevcut OGS gişelerine de HGS etiketlerinin okunabileceği ekipmanlar yerleştirilecek. Arabaların ön camına yapıştırmak yeterli olacak. Kartlar, gişe geçişleri sırasında aracı algılayarak, ücret tahsil edilecek.PTT şubelerinden alınabilecek olan HGS'ler 5 liraya satılacak. PTT şubeleri başta olmak üzere benzin istasyonları, marketler hatta bakkallar da bile HGS doldurulabilecek.Cihazın içinde bir çip olacak ve çipe sürücü ve araç bilgileri yüklenecek.


HGS,fiyatının yüksek olmasından dolayı Otomatik Geçiş Sistemine (OGS) rakip olacak.
Hürriyet'teki habere göre PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan yeni HGS sistemi önümüzdeki günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tanıtacak.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Sitemizi Nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş